- Яка ціна одиниці продукції?
- Виберіть одиниці
- Дисплей ціни
- Відмінності в якості
- Як він обчислюється?
- Приклади
- Приклад 1
- Приклад 2
- Список літератури
Ціна одиниці якого - або пункту є вартість для однієї одиниці вимірювання цього пункту, який продається в більшій чи меншій величини , ніж цього окремого блоку. Ціна певної кількості одиниць товару ділиться на кількість одиниць, щоб знайти одиничну ціну цього предмета.
Одиницями можуть бути окремі предмети, такі як печиво у коробці, або їх можна зважити кількість, наприклад, грами або кілограми. Наприклад, щоб знайти одиничну ціну 12 унцій супу, ціна якого становить 2,40 долара, розділіть 2,40 долара на 12 унцій, щоб отримати одиничну ціну супу, яка склала б 0,20 долара за унцію.
Джерело: pexels.com
Часто ви хочете визначити, який із двох поданих предметів є "найкращою покупкою". У таких випадках визначається одинична ціна кожного товару, а потім порівнюються їх одиничні ціни. Товар з найнижчою ціною одиниці вважається "найкращою покупкою".
Зазвичай він розміщується на полиці нижче товару. На етикетці на полиці вказана загальна ціна товару та ціна одиниці товару.
Яка ціна одиниці продукції?
Одинична ціна допомагає споживачам порівнювати ціни упакованої продукції, коли ці продукти не продаються в рівних кількостях. Ви можете подивитися предмети на полиці загального супермаркету і побачите, що кожен з них виставляється за певною ціною.
Однак ця ціна поширюється на весь пакет, що може ускладнити порівняння різних розмірів одних і тих же товарів.
Одинична ціна повідомляє покупцям, скільки вони платять за кожну одиницю пакету, надаючи їм можливість порівнювати яблука з яблуками.
Виберіть одиниці
Одиниця, яку продавець обирає за основу одиничної ціни, залежить від способу упаковки та продажу товару.
Якщо його продають у вазі, то вказівок говорить, що торговець може використовувати грами, кілограми або 100 г одиниць.
Якщо продається в сухому обсязі, використовуйте літри або 100 мл. При продажу в рідкому об'ємі використовуються кварти, галони, літри або 100 мл.
Якщо продаються за площею, наприклад, тканина або трава, використовуйте квадратні дюйми, квадратні фути, квадратні метри або квадратні сантиметри.
Якщо товар продається по рахунку, то одиницею є кожен окремий товар в упаковці.
Незалежно від одиниць, які продавець вибрав, ціни повинні відображатися в послідовних одиницях на аналогічні товари. У магазині не варто цінувати апельсиновий сік в літрах, а яблучний сік в літрах.
Дисплей ціни
Ціни на одиницю, що перевищує долар, слід визначати лише до найближчої копійки. Наприклад, 20-кілограмовий мішок собачого корму, який продається за 26,79 доларів, матиме показну одиничну ціну 1,34 долара за кілограм, хоча реальна ціна за кілограм становить 1,33395 долара.
Для одиничних цін менше долара, інструкції дозволяють торговцям відображати ціни на одиницю до найближчої копійки або до найближчої десятої частини копійки. Але що б не було вибрано, воно повинно бути послідовним у всьому магазині.
Відмінності в якості
Потрібно враховувати, що встановлення одиничних цін не прагне врахувати якість товару. Брендова продукція часто має значно вищі ціни на одиницю продукції, ніж універсальні та торгові марки.
Покупець вирішує, чи варта різниця в якості різниці в ціні.
Як він обчислюється?
Математична формула, що використовується для обчислення одиничної ціни, така: одинична ціна = ціна / кількість предмета.
Одинична ціна - це те, що дозволяє покупцеві з першого погляду дізнатися, який найкращий варіант придбання: якщо 20-кілограмовий мішок собачого корму, який продається за 13,95 долара, або мішок 15-кілограмовий, який продається за 10,69 дол.
Для отримання одиничної ціни просто поділіть ціну пакета на кількість одиниць, які він містить.
У наведеному вище прикладі 20-кілограмовий мішок, який продається за 13,95 долара, має одиничну ціну 69,75 копійок за кілограм, тоді як мішок на 15 кілограмів, який продається за 10,69 доларів, має одиничну ціну 71, 27 центів за кілограм.
Хоча 20-кілограмовий пакет коштує вище, 15-кілограмовий пакет дорожчий за одиницю.
Гроші можна заощадити, якщо порівнювати вартість одного і того ж продукту в контейнерах різних розмірів або різних марок.
Приклади
Приклад 1
Скотт дуже любить шоколадні батончики і хоче отримати найкращу можливу угоду на них. Чи краще йому купити три бари за 2,25 долара або кожен за 0,79 долара?
Для того, щоб Скотт прийняв найкраще рішення про ціноутворення, для першого випадку він повинен визначити ціну шоколадного батончика, розділивши загальну ціну 2,25 долара між трьома барами. 2,25 дол. / 3 = 0,75 дол.
Це дозволяє йому порівнювати дві одиничні ціни, що робить Скотту дешевшим придбати три шоколадні батончики за 2,25 долара. Це тому, що кожен коштує $ 0,75 порівняно з $ 0,79, це коштувало б, якщо ви купували їх окремо.
Іноді їжа, упакована у розміри "гігантський" або "сімейний", може здатися найкращою покупкою. Ви можете подумати, що придбання великого контейнера коштуватиме не більше двох-трьох менших пакетів.
Однак більші контейнери не завжди коштують менше, ніж менші. Важливо подивитися ціну одиниці продукції та порівняти цю ціну.
Приклад 2
Беккі їсть крупу на сніданок щоранку. Чи було б їй краще купити коробку зернових на 550 грам за 2,50 долара чи коробку на 1 кілограм за 5,00 доларів?
Для цього спочатку слід розрахувати ціну за грам коробки 550 грам. Це робиться шляхом ділення ціни коробки на 550, завдяки простому правилу три.
Ціна граму крупи для першого варіанту коробки буде тоді: 2,50 $ / 550гр. = 0,004545 $.
Потім розраховується ціна за грам ящика на 1 кілограм (1000 грам), знову застосовуючи правило три.
Ціна граму крупи для другого варіанту коробки буде тоді: 5,00 $ / 1000гр. = 0,005 дол.
Розраховуючи ціну за грам кожної коробки крупи, Беккі розуміє, що для неї вигідніше придбати коробку на 550 грам.
Список літератури
- Cam Merritt (2019). Як працює ціна на одиницю? Малий бізнес - Chron.com. Взято з: smallbusiness.chron.com.
- Університет штату Массачусетс (2019). Ціна за одиницю. Взято з: umass.edu.
- Університет Альберти (2019). Ціна за одиницю. Взято з: sites.ualberta.ca.
- Підручник (2019). Пошук одиничної ціни. Взято з: tutorialspoint.com.
- Wiki How (2019). Як розрахувати та порівняти одиничні ціни в магазині. Взято з: wikihow.com.